Хэнтий аймгийн хүүхдүүд байт харваагаар тэргүүллээ

Хэнтий аймгийн хүүхдүүд байт харваагаар тэргүүллээ

Монголын хүүхдийн VI их наадмын байт харвааны тэмцээн энэ сарын 11-14 хооронд Монголын байт харвааны холбооны дэргэдэх “Дайчин чанар-Тэсвэрийн талбар 360” талбайд амжилттай зохион байгуулагдлаа.

Тэмцээнд 11 байгууллагын эрэгтэй 13, эмэгтэй 21, нийт 34 тамирчид оролцож, цэц мэргэнээ уралдууллаа. Тэмцээн хөвгүүдийн болон охидын ганцаарчилсан, хөвгүүд болон охидын баг, холимог хос гэсэн таван төрлөөр зохион байгуулагдаж, аваргуудаа тодрууллаа.

Байгууллагын нэгдсэн дүнгээр Орхон аймгийн баг тамирчид 3 алт, нэг мөнгөн медальтайгаар бусдыгаа хошуучилсан бол хэнтий аймгийнхан 1 алт, нэг хүрэл, Сүхбаатар аймгийнхан нэг алтан медальтайгаар тус тус удаалжээ.

Ийнхүү тэмцээний дүнг танилцуулж байна.

1. Хөвгүүдийн ганцаарчилсан

 

Байр

 

Байгууллага

Сургууль

Нэр

1

Алтан медаль

Хэнтий аймаг

1-р ахлах сургууль

Б. Цэрэнпүрэв

2

Мөнгөн медаль

Орхон аймаг

Ерөнхий боловсролын 5 дүгээр сургууль

Ц. Цэнгүүн

3

Хүрэл медаль

Баянзүрх дүүрэг

53-р сургууль

Э. Батбилэг

 

2. Охидын ганцаарчилсан

 

Байр

 

Байгууллага

Сургууль

Нэр

1

Алтан медаль

Сүхбаатар дүүрэг

Нийслэлийн ерөнхий боловсролын хоёрдугаар сургууль

Б. Халиунсайхан

2

Мөнгөн медаль

Баянгол дүүрэг

Албан бус

Б.Баясгалан

3

Хүрэл медаль

Сонгинохайрхан дүүрэг

Нийслэлийн ерөнхий боловсролын 67-р сургууль

О. Бямбабаяр

 

3. Хөвгүүдийн баг

 

Байр

 

Байгууллага

Сургууль

Нэр

1

Алтан медаль

Орхон аймаг

Ирээдүйн одод ахлах сургууль

Т. Сүхбат

Ирээдүйн одод ахлах сургууль

Б. Ууган-Эрдэнэ

Ерөнхий боловсролын 5 дүгээр сургууль

Ц. Цэнгүүн

2

Мөнгөн медаль

Дархан-Уул аймаг

Ерөнхий боловсролын лаборатори Оюуны ирээдүй цогцолбор сургууль

О. Содбаяр

Дархан сумын ерөнхий боловсролын 15 дугаар сургууль

Б. Тэмүүгэн

Ерөнхий боловсролын лаборатори Оюуны ирээдүй цогцолбор сургууль

Б. Өсөхбаяр

3

Хүрэл медаль

Баянзүрх дүүрэг

53-р сургууль

Э. Батбилэг

Шилдэг бүрэн дунд сургууль

Т. Билгүүн

53-р сургууль

Г. Өсөхбаяр

 

4. Охидын баг

 

Байр

 

Байгууллага

Сургууль

Нэр

1

Алтан медаль

Орхон аймаг

14-р ахлах сургууль

М.Гэгээн

Ерөнхий боловсролын 5 дүгээр сургууль

А. Номин-Эрдэнэ

Ерөнхий боловсролын 4 дүгээр сургууль

Г. Оюунгэрэл

2

Мөнгөн медаль

Баянзүрх дүүрэг

33-р ахлах сургууль

Л. Инжулбаа

14-р ахлах сургууль

Б. Намуундарь

33-р ахлах сургууль

Ё. Намуунзул

3

Хүрэл медаль

Дархан-Уул аймаг

Дархан сумын ерөнхий боловсролын 18 дугаар сургууль

Б. Ганчимэг

Дархан сумын ерөнхий боловсролын 16 дугаар сургууль

Г. Мөнгөнсор

Дархан сумын ерөнхий боловсролын 16 дугаар сургууль

Т. Оргилмаа

 

 

5. Холимог баг

 

Байр

 

Байгууллага

Сургууль

Нэр

1

Алтан медаль

Орхон аймаг

14-р ахлах сургууль

М. Гэгээн

Ерөнхий боловсролын 5 дүгээр сургууль

Ц. Цэнгүүн

2

Мөнгөн медаль

Баянзүрх дүүрэг

33-р ахлах сургууль

Ё. Намуунзул

53-р сургууль

Э. Батбилэг

3

Хүрэл медаль

Хэнтий аймаг

Тэмүүжин цогцолбор сургууль

Г. Тэргэл

1-р ахлах сургууль

Б. Цэрэнпүрэв

 

ХОЛБООТОЙ МЭДЭЭ
МЭДЭЭНИЙ СЭТГЭГДЭЛ

АНХААРУУЛГА:Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд mminfo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 99998796 утсаар хүлээн авна.